Wyszukiwarka witryny

Twoja wyszukiwarka

To warto

Biznes

sobota, 5 lutego 2011

Projekt stajni – podstawowe dane.

Autorem artykułu jest Bartosz Chmielewski

W Polsce konie zawsze były traktowane ze szczególnym sentymentem, nic więc dziwnego, że także i dziś staramy się zapewnić im jak najlepsze warunki. Czasami jednak to, co wydaje się nam właściwe, w rzeczywistości wcale nie pomaga w utrzymaniu dobrostanu zwierząt. Dlatego też warto znać podstawowe założenia, które powinien spełniać projekt stajni. Zanim wybierzemy projekt stajni, powinniśmy ustalić jakim typem hodowli koni chcemy się zajmować. Stajnia dla zimnokrwistych koni rzeźnych musi spełniać zupełnie inne wymogi niż stajnia dla koni sportowych czy kuców. Nie chodzi tutaj jedynie o rozmiar boksów, ale także o temperaturę, wentylację czy dobór dodatkowych pomieszczeń. Konie wyścigowe wymagają o wiele wyższej temperatury niż hucuły, a siodlarnia w stajni przeznaczonej dla koni rzeźnych jest raczej przerostem formy nad treścią. Ważny jest również wygląd budynku. Projekt stajni dla klaczy hodowlanych powinien być przede wszystkim funkcjonalny, nie musi być tak atrakcyjny, jak projekt przeznaczony do utrzymania koni rekreacyjnych w gospodarstwie agroturystycznym, gdzie staranność wykonania i wkomponowanie budynku w otoczenie ma o wiele większe znaczenie.

Dobry wybór programu partnerskiego to też sztuka

Autorem artykułu jest Marek Kopecki


Wiele osób szuka w internecie dodatkowych sposobów na zarobienie pieniędzy. W sieci jest sporo różnych możliwości zarobkowych. Większość z tych ofert proponuje "zarobek" w programach typu GPTR. Jest to po prostu nic innego jak klikanie w różnego rodzaju banery reklamowe czy oglądanie reklam.

Jeżeli kogoś interesuje zarobek rzędu kilku groszy dziennie, poświęcając na to kilkadziesiąt minut dziennie....to dlaczego by nie. Trzeba tylko wziąść pod uwage fakt ze miesięcznie mozna osiągnąc dochód na poziomie ok 20-30 zł a to nie jest e-biznes w pełnym tego slowa znaczeniu.
Podobnie mozna powiedzieć o instalowaniu na komputerze różnego rodzaju surfbarów, czyli programów które wyświetlają w różnych miejscach monitora reklamy firm i usług.
Tego typu programy są moim zdaniem stratą czasu i potrafią skutecznie zniechęcic do szukania zarobków w sieci.
Dlatego duzo lepszym sposobem na zarobienie pieniędzy w sieci są programy partnerskie. Uczestnictwo w nich polega na promowaniu usług lub produktów różnych firm.

Podkręcanie pamięci RAM

Autorem artykułu jest Cezary Kąpicki

Podkręcanie pamięci Podkręcanie pamięci

Tutaj dowiecie się jak zmodyfikować ustawienia dotyczące pamięci RAM w BIOSie aby zwiększyć ich wydajność. Najwyższy skok wydajności podczas podkręcania pamięci zapewni nam manipulacja timingami. Podnoszenie zegarów dla pamięci odbywa się często już podczas podkręcania procesora jeśli te dwa zegary są ze sobą sprzężone. Nie mniej jednak znajdziecie tu także opis jak podnieść częstotliwość taktowania pamięci.

Podnoszenie częstotliwości taktowania
Zmiana timingów



Podnoszenie częstotliwości taktowania
W skrócie o podnoszeniu częstotliwości pamięci wspominaliśmy już w dziale Ustawienia w BIOSie. Teraz zajmiemy się trochę szerzej tym tematem.
Na początku muszę jednak wspomnieć, że podkręcanie pamięci ma najczęściej sens w przypadku markowych pamięci, gdyż ich bezmarkowe odpowiedniki są z reguły bardzo niestabilne po podkręceniu. Dodać trzeba, że nie zawsze w BIOSie pojawia się opcja zmiany zegara taktującego pamięć RAM (np. DRAM Clock). Znaleźć ja możecie w menu Frequency/Voltage Control. Jeśli u was znajduje się taka opcja to możecie spróbować jej użyć. W tym celu musicie podnieść jej wartość dokładnie tak jak w przypadku procesora o kilka MHz (ok.5 MHz) po czym zapisać ustawienia i uruchomić program testujący pamięci (np. Memtest86+). Jeśli test przebiegł pomyślnie to możecie powrócić do BIOSu i spróbować ponownie podnieść zegar pamięci.

środa, 2 lutego 2011

Zarabianie w sieci jest modne?

Autorem artykułu jest newCreative

W ostatnim czasie zacząłem przeglądać czeluści Internetu w poszukiwaniu legalnych oraz sensownych sposobów zarabiania w sieci. Efekty moich poszukiwań przeszły moje najśmielsze oczekiwania. Efektem tego stało się pytanie, czy zarabianie w sieci to tylko moda, czy już raczej nieodłączna część Internetowej kultury.
Zapewne wielu z Was pamięta nie tak odległe przecież czasy, gdy nastała moda na bycie DJ’em. Z każdej możliwej strony zasypywani byliśmy lepszej bądź gorszej ( najczęściej ) jakości stronami, na których domorośli discjockeye umieszczali, najczęściej bezprawnie, dziesiątki utworów, co już według nich uprawniało ich do nadawania sobie tego zaszczytnego niegdyś tytułu. Po pewnym czasie sytuacja ta jednak ustała, z pożytkiem dla wszystkich.

Identyczną sytuację obserwuję w tym momencie. Od momentu, gdy Internet stał się szeroko dostępnym medium, także dla młodszej części społeczeństwa, a tworzenie prostych stron www przestało być zarezerwowane tylko dla wykwalifikowanych specjalistów, serwisów umożliwiających zarabianie wyrosło jak grzybów po deszczu. W ostatnim tylko czasie, w trakcie moich poszukiwań, natrafiłem na siedem w pełni polskich serwisów, które startowały z aspiracjami bycia centrum zarabiania dla spragnionej gotówki młodzieży. Część dopiero startowała, część bardzo szybko straciła początkowy rozpęd, wszystkie jednak pełne były rażących błędów, które uważni Internauci wytknęli bez mrugnięcia okiem. Rozpoczął się prawdziwy wyścig szczurów, szkoda tylko, że większość programów odpada na starcie poprzez niską jakość oferowanych usług. Duża część z nich bardzo szybko staje się niewypłacalna. Niestety następcy nie uczą się na błędach poprzedników.
Ta sama sytuacja ma miejsce w przypa

Siła słowa, czyli jak napisać dobry i krótki tekst reklamowy.

Autorem artykułu jest Maciej Chmielowski

Wszędobylskość reklam powoduje, iż w dzisiejszych czasach, aby stworzyć dobry i chwytliwy tekst reklamowy, trzeba uciec się do pewnych trików marketingowych. Głównym założeniem dobrego tekstu reklamowego jest jego skuteczność. Twórcy reklam wciąż głowią się nad tym, w jaki sposób zainteresować i ... Wszędobylskość reklam powoduje, iż w dzisiejszych czasach, aby stworzyć dobry i chwytliwy tekst reklamowy, trzeba uciec się do pewnych trików marketingowych.

Głównym założeniem dobrego tekstu reklamowego jest jego skuteczność. Twórcy reklam wciąż głowią się nad tym, w jaki sposób zainteresować i zaintrygować konsumentów. Efektywność tekstów reklamowych zależy od tego, czy zapadną one w pamięci odbiorców na tyle głęboko, że będą oni o niej pamiętać, a co ważniejsze, czy skłoni ich to do zakupu oferowanego produktu. Można to osiągnąć poprzez pewne zabiegi marketingowe.

Bariery w komunikacji interpersonalnej

Autorem artykułu jest Maria Romanowska

Komunikacja (z łac. communicatio to wymiana, łączność, rozmowa) w odniesieniu do ludzi oznacza porozumiewanie się. Przez komunikowanie rozumiemy rozmowę prowadzoną na żywo z innym człowiekiem. Taka rozmowa pozwala nam: • wyrazić uczucia, myśli, przekonania, • wymienić... Komunikacja (z łac. communicatio to wymiana, łączność, rozmowa) w odniesieniu do ludzi oznacza porozumiewanie się.
Przez komunikowanie rozumiemy rozmowę prowadzoną na żywo z innym człowiekiem. Taka rozmowa pozwala nam:
• wyrazić uczucia, myśli, przekonania,
• wymienić informacje i poglądy,
• wydać polecenia,
• wyrazić swój stosunek do partnera,
• nawiązać stosunki z innymi ludźmi.
Komunikowanie się w formie rozmowy jest procesem dwustronnym o określonej dynamice. Skuteczna komunikacja zachodzi wtedy, gdy odbiorca rozumie jakie przekazy kieruje do niego nadawca. W skutecznej komunikacji informacja nadawcy oddaje jego intencję, a interpretacja odbiorcy zbiega się z zamiarami nadawcy. Na komunikację wpływają nasze potrzeby, oczekiwania, postawy, ale również reakcje wywoływane przez nas u naszego rozmówcy. O skutecznej komunikacji, czyli porozumieniu możemy mówić wtedy, gdy istnieje zgodność intencji nadawcy i intencji przypisanych mu przez odbiorcę.
Często się zdarza tak, że w pewnym momencie sprawna dotychczas rozmowa, zaczyna stawać się nieuporządkowana. Między nadawcą i odbiorcą pojawia się nagle jakaś bariera utrudniająca, a nawet uniemożliwiająca dalszy proces wzajemnego komunikowania się. Przeszkody takie nazywamy barierami komunikacyjnymi. Generalnie bariery takie możemy podzielić na zewnętrzne i wewnętrzne.
Do czynników zewnętrznych zaliczamy takie przeszkody, które pojawiają się w naszym najbliższym otoczeniu. Należą do nich na przykład: głośna muzyka, głośne rozmowy obok nas czy gwar uliczny. Takie bariery są dosyć łatwe do usunięcia poprze zmianę miejsca rozmowy lub wyłączenie muzyki.
Inna grupę barier komunikacyjnych stanowią bariery wewnętrzne. Te z kolei wynikają z z różnicy poglądów osób rozmawiających, napięcia emocjonalnego między nimi, braku zaufania czy też czy też nieprawidłowej interpretacji przekazywanych wzajemnie komunikatów zarówno w sferze werbalnej, jak i niewerbalnej.

wtorek, 1 lutego 2011

Stopka w e-mailach

Autorem artykułu jest Paweł Landzberg

Darmowa promocja przy pomocy stopki we wiadomościach elektronicznych. Stopka e-mailowa jest jednym z najłatwiejszych i bezpłatnych metod promocji w Internecie. Stopka to nic innego jak podpis na końcu e-maila.

W stopce możemy umieścić imię i nazwisko, pozdrowienia, adres naszej strony internetowej, numer telefonu. Po prostu króciutką informację od nas.

Jednak podpis nie powinien być zbyt długi. Przykładowo stopka, na którą składa się 6 pełnych wierszy jest już trochę przesadą. Jest zbyt nachalna. Gdy piszemy krótkie e-maile dosłownie na 2 zdania, to taka stopka jest przeważającą częścią całej wiadomości elektronicznej. Dlatego należy rozważyć wielkość stopki. Nie należy umieszczać w niej wszystkiego, co byśmy chcieli jednocześnie.

Dobrze. Ale co ma wspólnego stopka z promocją w Internecie? Otóż w stopce możemy umieścić namiary na nas np. stronę WWW lub telefon. Dzięki temu każda osoba, do której piszemy e-maila może odwiedzić nasz serwis, czy nawet zadzwonić do nas.

Kuchnia w rustykalnym stylu

Autorem artykułu jest Renata Świercz

Rustykalne wnętrza kojarzą się nam z rodziną i ciepłem domowego ogniska. Nie trzeba wiele, by klimat wiejskiej kuchni wyczarować w całkiem współczesnym wnętrzu. Kuchnia rustykalna to nie zawsze ciężkie wiekowe meble i belki podwieszone pod sufitem. Ciepłe i sielskie wnętrze mogą wyczarować dodatki i drobiazgi, powieszone na ścianach i postawione na półkach. Ważny jest odpowiedni dobór materiałów na zasłony, zazdrostki czy serwety. Można także wykorzystać wykonane na szydełku firanki czy przepiękne serwety i serwetki.. Dzięki takim ozdobom do naszego wnętrza wniesiemy trochę stylu romantycznego.

W tego typu kuchni nie powinno zabraknąć wikliny. Mogą to być wiklinowe mebelki: konsole, kosze, krzesła lub przedmioty codziennego użytku: tace, koszyki na chleb, kosze z kwiatami i inne wyplatane z wikliny mniejsze bądź większe wyroby.

Ile zadośćuczynienia?

Autorem artykułu jest Iwona Wilczewska

Zgodnie z treścią przepisu art.445§1 k.c.: w razie uszkodzenia ciała lub wywołania rozstroju zdrowia sąd może przyznać poszkodowanemu odpowiednią sumę tytułem zadośćuczynienia pieniężnego za doznaną krzywdę.
Zgodnie z treścią przepisu art.445§1 k.c.: w razie uszkodzenia ciała lub wywołania rozstroju zdrowia sąd może przyznać poszkodowanemu odpowiednią sumę tytułem zadośćuczynienia pieniężnego za doznaną krzywdę.
Powyższy przepis nie precyzuje przesłanek, od których zależy wysokość zadośćuczynienia. Posługuje się jedynie określeniem „odpowiednią sumę”. Określenie zatem sumy zadośćuczynienia zależy od całokształtu okoliczności sprawy, przy czym ranga i znaczenie poszczególnych okoliczności dla wysokości zadośćuczynienia wynikają z bardzo bogatego dorobku judykatury.

Bez wątpienia wypośrodkowanie zadośćuczynienia jest bardzo trudne, gdyż nie istnieją jakieś ścisłe schematy, które można by zastosować. Z tego powodu rekompensata szkody niemajątkowej jest z istoty rzeczy niedoskonała.

Wskazać należy, że zadośćuczynienie ma przede wszystkim spełniać funkcję kompensacyjną, a więc przyznana kwota odszkodowania ma stanowić przybliżony ekwiwalent za doznaną przez poszkodowanego szkodę niemajątkową. Powinna ona wynagrodzić mu doznane cierpienia fizyczne i psychiczne, a także ułatwić przezwyciężenie ujemnych przeżyć. Wysokość zadośćuczynienia nie może być nadmierna w stosunku do doznanej krzywdy.
W judykaturze ugruntowane jest stanowisko, że o wysokości zadośćuczynienia decydują w szczególności: rodzaj doznanej szkody, stopień cierpień fizycznych i psychicznych, ich intensywność i długotrwałość,

Zadośćuczynienie z OC sprawcy wypadku.

Autorem artykułu jest Tomasz Pędrys

W dalszym ciągu niewiele osób wie, że ubezpieczyciel sprawcy powinien zrekompensować doznane krzywdy i zwrócić wszystkie koszty związane z leczeniem. Jeśli w wyniku wypadku odniosłeś szkody na zdrowiu i dlatego nie możesz wykonywać pracy lub wymagasz rehabilitacji to tym bardziej powinieneś walczyć o finansowe zadośćuczynienie. Starania o pełne odszkodowanie polisy OC sprawcy wypadku zaczynamy od zgłoszenia szkody ubezpieczycielowi. Ubezpieczyciele nie wypłacają odszkodowania dobrowolnie, poszkodowany musi tego od nich zażądać. Roszczenia na osobie przedawniają sie po 3 latach, licząc od dnia kiedy poszkodowany dowiedział się kto szkodę wyrządził. W przypadku umorzenia postępowania karnego w sprawie wypadku z powodu niewykrycia sprawcy, odszkodowanie wypłaca Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, do którego należy się zgłosić w ciągu trzech lat od uprawomocnienia się postanowienia prokuratury. Jeśli sprawca wypadku został skazany wyrokiem karnym to termin przedawnienia nie może upłynąć wcześniej niż 20 lat od wypadku, nawet jeśli szkoda i sprawca były wcześniej znane.
O odszkodowanie można wystąpić nawet jeśli nie ma już żadnych dolegliwości związanych z wypadkiem. Nie przeszkadza temu także otrzymanie od własnego ubezpieczyciela pieniędzy z ubezpieczenia.

Odszkodowanie przysługuje także pasażerowi samochodu albo motocykla sprawcy wypadku. Niewielu poszkodowanych o tym wie, a wiele osób boi się występować przeciwko koledze czy rodzinie będącej sprawcą wypadku. Odszkodowanie wypłacone będzie z OC sprawcy, a czy o nie wystąpisz, czy nie, jego składka OC i tak zostanie podniesiona.

Decyzja o wysokości świadczenia może zostać ustalona na podstawie:
- decyzji zakładu ubezpieczeń,
- ugody,
- orzeczenia sądu.

Jak (dobrze) kupić używany samochód

Autorem artykułu jest Aleksander Sowa

Jak oglądać samochód, gdzie kupować, na co zwrócić uwagę? Jakie dokumenty i co z ubezpieczeniem. Zakup w Polsce i za granicą. Auto na LPG i po wypadku. Jak w tym wszystkim kupić tak, aby nie dać się oszukać... gdzie znaleźć rady dla kupujących używane auto?
Zakupowy zawrót głowy. Kupno samochodu – poważny wydatek. Poważny problem. Jak się do tego wszystkiego zabrać. Co trzeba sprawdzić aby nie dać się oszukać?

Na początku warto wiedzieć, co się chce kupić. Znajomość danego modelu czy marki pozwoli dokładniej przeprowadzić oględziny samochodu podczas zakupu. Wiedza na temat typowych wad i uszkodzeń w tym wypadku może uratować nas od kosztownych napraw. Jak szukać: mamy wiele możliwości Internet, prasa, giełdy i komisy. W komisie na żywo, ale drożej, w Internecie może i taniej ale dopiero stan ocenić można przy oględzinach. Na giełdzie niby najlepiej ale i też najbardziej niebezpiecznie.

Kupno samochodu to twarda gra, jeden chce sprzedać jak najdrożej a drugi kupić najtaniej.Czy kupujący jest uczciwy? Jak to sprawdzić? Koniecznie trzeba skrupulatnie przejrzeć wszystkie dostępne dokumenty samochodu, (np. książka serwisowa, dowód rejestracyjny, karta pojazdu), tak bowiem poznamy historię egzemplarza a także ocenimy czy nie ma wad prawnych.

Kolejnym krokiem są oględziny wg określonych kryteriów. Czy miał wypadek (odcień lakieru)? Jeśli tak to jaka była skala uszkodzeń (podłużnice, kolumny Mc Pershona). Jak wygląda nadwozie pod kątem korozji (progi, podszybie, zawiasy)? Co pod spodem i jak wygląda silnik, zawieszenie i hamulce (wycieki)? Czy szyby lampy, lakier i zużycie opon jest jednakowe?

Jazda próbna. Jak się prowadzi Czy samochód utrzymuje prosty tor jazdy (czy ściąga)? Czy sprzęgło nie ślizga się, czy biegi wchodzą bez oporów i nie wyskakują? Czy zawieszenie jest wybite? Jaki stopień zużycia zdradzą amortyzatory? Czy auto ma moc, czy szarpie, wyje, grzeje się albo gaśnie na biegu jałowym?

Jak wygląda umowa? Jak ją należy sporządzić? Jakie zapisu mogą być dla kupującego bardzo niekorzystne a które mogą być dla kupującego korzystne? Jakie dokumenty są wymagane przy badaniu technicznym dla samochodu z instalacją LPG? Co z ubezpieczaniem OC po zbyciu i przy zakupie pojazdu? Jakie kupujący ma prawa i obowiązki wobec zakładu ubezpieczeń, wydziału komunikacji oraz urzędu skarbowego?